Rozdział 3: Ludzie zagubieni i Kraina Pobożności

Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.

— PSALM 23,4

Pytania do dyskusji i refleksji po lekturze 3 rozdziału z książki Odbudowana:

  1. „Kościół ma określoną misję: pozyskiwanie uczniów. To wszystko.” Jak oceniłbyś swoją parafię w skali od jeden do dziesięć (dziesięć oznacza „wybitna”) pod kątem pozyskiwania uczniów? Dlaczego?
  2. Czy twoja parafia ma jasno określoną misję? Jeśli tak, to czy wynika ona z misji, którą Chrystus powierzył Kościołowi?
  3. Czy twojej parafii przydałoby nowe określenie waszej misji?
  4. Słowo „ewangelizacja” wprawia wielu katolików w zakłopotanie, a jednak właśnie to robili Jezus i Jego Apostołowie. Papież Paweł VI napisał o Kościele: „Kościół jest dla ewangelizacji”. W jaki sposób możecie się bardziej zaangażować w ewangelizację jako parafia?
  5. „Dla Jezusa (…) ludzie [zagubieni] byli priorytetem.” Czy to samo mógłbyś powiedzieć o swojej parafii? Tak/nie? Dlaczego?
  6. Przez chwilę zastanów się nad tym, co myślisz o katolikach, których nie ma na niedzielnej mszy, o tych, którzy pokazują się tylko w czasie Bożego Narodzenia lub Świąt Wielkanocnych. Czy nimi gardzisz? Czy w twoim przekonaniu oni sami są sobie winni, że nie przychodzą w niedzielę do kościoła? Jak powinieneś ich postrzegać w świetle misji powierzonej Kościołowi przez Jezusa?