Rozdział 15: To możliwe!

Jest to widzenie na czas oznaczony, lecz wypełnienie jego niechybnie nastąpi: a jeśli się opóźnia, ty go oczekuj, bo w krótkim czasie przyjdzie niezawodnie.

— KSIĘGA HABAKUKA 2:3

Wizja to wyobrażenie lub obraz tego, co mogłoby i powinno być. To ta lepsza wersja przyszłości, w której życie jest piękniejsze. Wizja mówi, że obecny stan rzeczy nie jest już wystarczający, że istnieje lepsze rozwiązanie. Jeśli służysz w parafii, z pewnością zauważasz wiele rzeczy, które powinny lub mogłyby tam być, mimo iż w rzeczywistości ich tam nie ma. Na tym polega wizja.

Wizja jest ważna. Twoja wizja może cię inspirować, ale w pierwszej kolejności najprawdopodobniej przyprawi cię o złość. To dobrze. Poczuj tę złość, może być twoją siłą napędową.

Przejrzyj jeszcze raz książkę i swoje notatki, odnosząc się do materiałów dodatkowych  zamieszczonych na tej stronie internetowej.

Czego dowiedziałeś się czytając książkę Odbudowana?

Nie jesteś sam!

Nie jesteś osamotniony w swoim bólu, patrząc, jak ludzie masowo odchodzą z Kościoła. Nie jesteś osamotniony w swoim smutku, obserwując, jak Kościół traci znaczenie w życiu tylu ludzi, w tym twojej własnej rodziny i przyjaciół.

Nie jesteś osamotniony w tym, że chcesz, żeby było lepiej. Nie jesteś osamotniony, wierząc, że Kościół powinien być miejscem, w którym ludzie nawiązują relację ze swoim Ojcem Niebieskim, poznają swojego Zbawiciela i uczą się postępować według Ducha Świętego. Nie jesteś osamotniony, chcąc pomóc ludziom w radosnym i pełnym miłości przeżywaniu Eucharystii. Nie jesteś osamotniony w swoim pragnieniu, żeby Kościół nadawał znaczenie, wyznaczał cel i kierunek w życiu ludzi.

Nie jesteś osamotniony w oczekiwaniu efektów mogących przemieniać ludzkie życie. Nie jesteś osamotniony w tym, że chcesz, żeby twoja wspólnota wiernych miała większy wpływ na społeczeństwo, przyprowadzając więcej ludzi do Chrystusa.

Nie jesteś w tym osamotniony. Bóg jest z tobą.

On pragnie tych zmian jeszcze bardziej niż ty. I być może umieścił cię dokładnie tam, gdzie jesteś „na tę właśnie chwilę”.

Bycie częścią ruchu

Jesteśmy wezwani do przyznania przywództwa odnowie, której właśnie nastał czas – aby odbudować życie parafii w Kościele Katolickim w Stanach Zjednoczonych. To także odnowa całego Ciała Chrystusa, której celem jest odzyskanie naszego Kościoła z rąk sporadycznie praktykujących i konsumpcyjnie nastawionych chrześcijan i oddanie go w ręce pokornych i odważnych wierzących, którzy zostali przemienieni przez wiarę i którzy przemieniają społeczeństwo

Ta książka jest nie tylko o tym, jak przeorganizować parafię. Jest o tym, jak być częścią ruchu zmieniającego doświadczenie Kościoła u ludzi w taki sposób, żeby nasze społeczeństwo było coraz bardziej przemieniane przez Chrystusa.

Dołącz się do naszej inicjatywy. Podziel się z nami swoją historią. Opowiedz o tym, jak wygląda twoja odbudowa. wydawnictwo@przystanekjezus.pl

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje i porady dotyczące odbudowy swojej parafii oraz aktualne wiadomości i wskazówki na temat ruchu Odbudowana w USA.