Autorzy książki Odbudowana

odbudowana-autorzy-white-corcoran

Ksiądz Michael White i Tom Corcoran są autorami książki Odbudowana. Czyli jak przebudzić wiernych, dotrzeć do zagubionych i nadać Kościołowi znaczenie  (2013) i prowadzą parafię Narodzenia Pańskiego  w Timonium, w stanie Maryland.

Ksiądz MICHAEL WHITE 

michael-white-odbudowanaKs. Michael White zdobył dyplom licencjacki na Uniwersytecie Św. Ignacego z Loyoli w stanie Maryland oraz stopnie magistra z zakresu teologii i eklezjologii na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Po otrzymaniu święceń kapłańskich w Archidiecezji Baltimore pracował przez pięć lat jako osobisty sekretarz kardynała Williama Walkera, który w tamtym czasie pełnił funkcje arcybiskupa. Służył wtedy również jako dyrektor wizyty Jana Pawła II w Baltimore.

Za jego kadencji jako proboszcza parafii Narodzenia Pańskiego  liczba praktykujących wiernych w tygodniu wzrosła niemal trzykrotnie z 1400 do 4000. Co istotniejsze, zwiększyło się zaangażowanie wiernych w życie Kościoła, co przejawia się znacznym wzrostem datków i uczestnictwie w posłudze.

Zajrzyj na jego blog Make Church Matter.

THOMAS CORCORAN

tom-corcoran-odbudowanaThomas Corcoran uzyskał stopień licencjacki na Uniwersytecie Św. Ignacego z Loyoli w stanie Maryland i ukończył uzupełniające studia z teologii na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville. Corcoran służy w parafii Narodzenia Pańskiego  pełniąc wiele ról, co daje mu wyjątkową perspektywę na kwestie posługi w parafii i pełnienie w niej funkcji lidera. Zaczynając od posługi lidera młodzieży, Corcoran pracował następnie jako koordynator posługi dla dzieci i jako dyrektor małych grup. Obecnie pełni funkcję współpracownika proboszcza i jest współodpowiedzialny za tworzenie weekendowego przesłania, planowanie strategiczne i rozwój stałych pracowników parafii.